Мово наша, слово українське ТИ, МОВО, увібрала в себе мудрість віків, прозорість та щирість душі українця, таємниче чар-зілля, що так лякає ворогів, які хочуть знищити тебе, і що дає сили вистояти проти зайд-завойовників. Тихі води та ясні зорі – це твої простори, де переливаєш радість і смуток у пісню, що викрешує з серця завзяття, сміливість, лагідність та любов, щиру, непідроблену, всесильну. Будь вічно, МОВО НАША!Учителі української мови та літератури Тульчинської ЗШ І-ІІІ ст.№ 1 вітають усіх з Міжнародним днем рідної мови – святом, що має теж сумний початок. 1952р. тогочасна влада Пакистану проголосила урду єдиною державною мовою, рідною вона була лише для 3% населення. 21 лютого 1952р. під час демонстрації протесту в Дацці поліція та військові розігнали мітингувальників та вбили студентів-протестувальників. За пропозицією Бангладеш, ЮНЕСКО 21 лютого проголосила Міжнародний день рідної мови. Для нас, українців, це – наша УКРАЇНСЬКА. Тож думаймо українською, говорімо українською, поширюймо українську, прищеплюймо любов до української своїм дітям та внукам!!!

Міжнародний день рідної мови )))

Учні 10-Б класу відзначили Міжнародний день рідної мови під гаслом “Мова – ДНК нації”. Читали напам’ять поезії про мову та обговорювали питання щодо маніпулювання мовним питанням сьогодні.

Протягом тижня відбулися заходи, приурочені Міжнародному дню рідної мови. Так, у 8-Б, 8-А – мовна вікторина, 9-Б – мовні посиденьки, 11- Б – мовний брейн-ринг ( вч. Соловей. Н.), гостями, журі дійства були заступник з виховної роботи Рижова О.І., бібліотекарі Олійник М.Л., Топчанюк О. І., вчитель Літвінова О.В., педагог-організатор Салик А.М., лаборант Резнік С.В.учениці 10-А – Маслюк І., Мельник С.

Любимо, вивчаємо, шануємо мову 18 лютого відбувся мовний вернісаж, приурочений Міжнародному дню рідної мови, у 5-Г класі. Учні читали поезії про мову, дізналися історію відзначення цього свята, вправлялися у вмінні розв’язувати мовні шаради, ребуси, загадки, показали свої знання з вивчених тем у 5 класі. Умілі, креативні, дружні, веселі. Насамкінець учитель Соловей Н. подарувала серце любові до рідної мови, на якому вдома з батьками діти напишуть вислови свої, щоб підтвердити багатство мови української ( кожна родина напише речення, у яких всі слова починатимуться на одну і ту ж літеру).